Promocyjne wejściówki do aquaparku Tatralandia
Promocyjne wejściówki do aquaparku Tatralandia
Relaks w basenach termalnych
Relaks w basenach termalnych
Wypoczynek w gorących źródłach
Wypoczynek w gorących źródłach
Udany wypoczynek i dobra zabawa gwarantowana!
Udany wypoczynek i dobra zabawa gwarantowana!

Informacje Prasowe

Bądź na bieżąco, czytaj newsy, relacje, wywiady i podsumowania. Znajdziesz tu informacje redagowane i publikowane przez AquaSki Travel oraz wiadomości przekazywane od naszych Słowackich Partnerów. Planowanie wczasów nigdy nie było tak łatwe!

Słoneczny Patrol w Gino Paradise Besenova?

Wywiad z ratownikiem w Gino Paradise BesenovaTradycja ich profesji sięga połowy XIX wieku, jednak największą popularność ratownictwu wodnemu przyniósł emitowany ponad sto lat później Słoneczny Patrol. O tym, na czym naprawdę polega praca wopr-owców, o bezpieczeństwie nad termalnymi basenami Gino Paradise Besenova i lekkich urazach rozmawiała z Szefem Ratowników Wodnych ośrodka, Ula Jarczyk z AquaSki Travel.

Czytaj więcej...

Duchy z Hotelu FIS

Duchy w hotelu FISO znajdujacym się w Szczyrbskim Plesie hotelu FIS można powiedzieć wiele. Jego miłośnicy zachwalają przystępne ceny, czyste pokoje i przede wszystkim – położenie. Niewiele jest przecież ośrodków, które znajdują się u stóp jednych z najwyższych tatrzańskich szczytów, tuż przy dolnych stacjach wyciągów narciarskich.
Sceptycy wskazują na fakt, że hotel FIS to swojego rodzaju pomnik. Monumentalny ośrodek przywodzi im na myśl czasy głębokiego komunizmu.

Czytaj więcej...

Co zjeść w Tatralandii? ... i czego życzyć tamtejszym kucharzom?

Restauracja Zbójnicka Koliba serwuje przysmaki kuchni regionalnej i międzynarodowejPrawdopodobnie nigdy nie spotkacie Go w Tatralandii. Jeśli koło Was przemknie, nie będziecie wiedzieli, kim jest. Nie przepada za towarzystwem i długimi rozmowami. Woli zostać niewidzialny. Wolałby żeby mówiły za niego dania, które przygotowuje w kuchni Zbójnickiej Koliby… Pomimo tego, udało mi się namówić Go na krótką rozmowę.

Czytaj więcej...

Czy w tym roku pojeździmy na stokach Chopoka? Niech stanie się jasność

SToki Chopoka we wrześniuWrzesień. Stoki Jasnej wyglądają jak wielki plac budowy. Ciężarówki, koparki i wszechobecny kurz. Na pierwszy rzut oka nic nie wskazuje na to, aby sezon 2012/2013 miał się tu rozpocząć zgodnie z planem…

Czytaj więcej...

Ona temu winna - Dzień Słowacki w Krakowie

Piąta edycja Dnia Słowackiego w Krakowie przebiegała pod znakiem promocji regionu Koszyce oraz… turystyki opartej w dużej mierze na odkrywaniu smaków słowackiego wina. Koncerty, występy słowackich zespołów ludowych, wreszcie prezentacje i konkursy z nagrodami. Wszystko to za sprawą Słowacji, o której mówić śmiało można - mały wielki kraj winem płynący.
O Dniu Słowackim opowiada Jan Bosnovic dyrektor Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej i zarazem naczelny reżyser wydarzenia.

Czytaj więcej...

Słoneczna Słowacja w magicznym Krakowie

Dzień Słowacki w KrakowieW piątek 24 sierpnia na Rynku Głównym w Krakowie odbędzie się Dzień Słowacki, impreza popularyzująca atrakcje turystyczne Słowacji. Punktem specjalnym programu wydarzenia będzie promocja projektu „Koszyce – Europejska Stolica Kultury 2013” (na zdjęciu - koszycki rynek).

Czytaj więcej...

Jak sprawdzić wiarygodność biura podróży - zobacz, jak rezerwować bez ryzyka

Certyfikat Signal IdunaOstatnie bankructwa firm turystycznych sprawiły, że dostaliśmy od Państwa wiele pytań dotyczących tego, jak sprawdzić czy biuro, z którym wybierają się Państwo na wycieczkę, nie stoi na krawędzi bankructwa. W związku z obecną sytuacją na rynku, pytania te wcale nie powodują zdziwienia na naszych twarzach. Wręcz przeciwnie - rozumiemy w stu procentach to, że chcą Państwo zarezerwować wczasy bez ryzyka utraty pieniędzy.

Prezentujemy zatem kilka sposóbów na to, jak mogą państwo sprawdzić wiarygodność nie tylko BT Krakus - AquaSki Travel, ale każdego z biur działajacych na Polskim rynku turystycznym.

Czytaj więcej...

Tropical Paradise w Tatralandii

Tropical Paradise - widok z zewnątrzMojito, szampan i krewetki. Palmy, parasolki, leżaki. Optymalna temperatura, żadnego nieznośnego upału, czy deszczu. W AquaParku Tatralandia, 7 lipca 2012 roku odbyło się  otwarcie kompleksu, który oferuje relaks w tropikalnych klimatach i wprost niezapomniane doznania kulinarne.

Czytaj więcej...

O pracy w AquaSki, przyjaźni i przekleństwach francuskich...

Monika Nabielec - starszy doradca klientaKompetentna i rzetelna. Zawsze gotowa do pracy perfekcjonistka. Tak Klienci AquaSKi Travel określali Monikę Nabielec, która przez ostatnie trzy lata pełniła w biurze funkcję opiekuna rezerwacji. 

O przyjaźni, pracy w biurze i francuskich przekleństwach z Monią, rozmawia Ula Jarczyk.

Czytaj więcej...

O smakach kulinarnych (i nie tylko) w Besenovej

Termal Park Besenova: Miroslava Garajova i Ula JarczykSpotykamy się w słoneczny majowy poranek. Miroslava wita mnie błyskiem w oku i serdecznym uśmiechem. Jest w siódmym miesiącu ciąży, wygląda kwitnąco.  

Czytaj więcej...

Środek Europy i pierwszy spadochron. Słowacja zaskakuje...

SpadochroniarzPewne rzeczy ustaliliśmy już w poprzednich artykułach. Dla żadnego z nas Słowacja nie jest nieodkrytym lądem, nieznanym skrawkiem ziemi gdzieś na krańcu świata, krainą znaną z filmów i co najwyżej widokówek przesyłanych przez znajomych.

Czytaj więcej...

Martina w krainie czarów. Wywiad z szefową recepcji Tatralandii

Martina KrojerovaSkończyła Akademię Sztuk Pięknych. Sama przyznaje, że do malowania obrazów nie ma cierpliwości i najlepiej realizuje się w sztuce zarządzania.  Filigranowa brunetka. Jej uśmiech topi lody, dźwięk jej obcasów rozbrzmiewa w całej Tatralandii.
Przed Wami pierwszy wywiad z Martiną Krojerovą, kierowniczką recepcji w Holiday Village Tatralandia.

Czytaj więcej...

Zimowe Inspiracje w Krakowie

Zimowe inspiracjeZimowe Inspiracje to pierwsza z serii cyklicznych imprez organizowanych przez AquaSki Travel. W jeden z jesiennych sobotnich wieczorów, 22 października 2011 roku w krakowskiej Artefakt Cafe zasiedli wspólnie przed wielkim rzutnikiem dotychczasowi klienci oraz wszyscy zaproszeni przez organizatorów goście.

Czytaj więcej...

Dyrektor Holiday Village Tatralandia w ogniu pytań

Wywiad z Robertem SmitaląO źródłach źródłach termalnych wie już niemalże wszystko.  Mimo że jest Słowakiem z krwi i kości, całkiem nieźle mówi po polsku. Obiekt, którym zarządza odwiedza każdego roku kilka tysięcy polskich  turystów.  Pod swoimi skrzydłami  ma ponad trzydziestu pracowników. Wolny czas poświęca rodzinie, ale stanowczo twierdzi, że turystyka to jego żywioł.
Ula Jarczyk z AquaSki Travel rozmawia z Robertem Smitalą, dyrektorem Holiday Village Tatralandia.

Czytaj więcej...

AquaSki Travel - historia prawdziwa

Państwo TomczykowieKażda historia ma swój początek…  
W czasach, gdy nieugięci przywódcy składali broń, narody wiwatowały na cześć demokracji i wolnej konkurencji, w mieście Królów Polskich zaczyna się podróżnicza historia. Był rok 1989, czas wielkich przemian…

Czytaj więcej...

Sprawdź inne miejsca na udany wypoczynek