Promocyjne wejściówki do aquaparku Tatralandia
Promocyjne wejściówki do aquaparku Tatralandia
Relaks w basenach termalnych
Relaks w basenach termalnych
Wypoczynek w gorących źródłach
Wypoczynek w gorących źródłach
Udany wypoczynek i dobra zabawa gwarantowana!
Udany wypoczynek i dobra zabawa gwarantowana!

Opłaty drogowe na Słowacji

Mapa - autostrady na SłowacjiOpłaty drogowe, w formie winiet pobierane są za przejazd określonymi odcinkami autostrad i drogami pierwszej klasy (drogi te łączą wszystkie miasta wojewódzkie i powiatowe, co stanowi ponad połowę słowackiej sieci drogowej).

 Winiety Słowacja 2016

Kategoria pojazdu
10-dniowa
1-miesięczna
1-roczna

 

Samochód osobowy do 3,5  tony

 

10,00 €

14,00 €

50,00 €

 

Przyczepa kategorii O1 i O2 za pojazdami kategorii M1, N1, M1G i N1G

 

10,00 €

14,00 €

50,00 € 

Brak winietki karany jest mandatem w wysokości jej podwójnej wartości, odpowiedniej dla kategorii danego pojazdu oraz obowiązkiem jej wykupienia. Winietki można kupić na stacjach benzynowych, a także w niektórych urzędach pocztowych.

Winiety uprawniające do przejazdu po autostradach, drogach szybkiego ruchu i drogach I kategorii można kupić na wszystkich stacjach benzynowych na Słowacji.
 
Dla samochodów osobowych z przyczepami, których całkowita masa pojazdu przekracza 3,5 tony, obowiązuje dodatkowa winieta /nakleja się na samochód ciągnący przyczepę/. Samochody campingowe oraz campery powyżej 3,5 tony potrzebują również dwie winiety. Motocykle zwolnione są z opłat drogowych po słowackich autostradach.
 
Od 01.01.2010 r. na Słowacji dla samochodów powyżej 3,5 tony wprowadzony został elektroniczny system poboru opłat. Dotyczy to jazdy po autostradach, drogach szybkiego ruchu oraz niektórych drogach pierwszej kategorii /ponad 2000 km dróg/.
 
Więcej informacji oraz aktualne mapy płatnych odcinków dróg na Słowacji znajdą Państwo na stronach internetowych www.ndsas.sk, www.eznamka.sk, www.dialnicnenalepky.sk oraz www.emyto.sk. 

Podróżujesz na Słowację? Znajdź zakwaterowanie!

Znajdź nocleg online!

Opłaty drogowe Słowacja 2016

Winiety elektroniczne oraz wysokość opłat za przejazd autostradami i drogami szybkiego ruchu na Słowacji w 2016 roku dla pojazdów do 3,5 tony.
 
Pragniemy Państwa poinformować, że od 1 stycznia 2016 roku na Słowacji wprowadzone zostały winiety elektroniczne, które zastąpiły klasyczne winiety naklejane na przednią szybę samochodu. Winiety elektroniczne można od 1 grudnia 2015 roku zakupić na wybranych stacjach paliw na Słowacji, w punktach sprzedaży i samoobsługowych automatach na przejściach granicznych, poprzez stronę internetową www.eznamka.sk albo za pomocą smartfonu lub tabletu przez aplikację mobilną „eznamka”.

Strona internetowa www.eznamka.sk opracowana została w 6 wersjach językowych, w tym także w języku polskim. Zakup „ewiniety” przez internet jest bardzo prosty. Przy zakupie trzeba wprowadzić nr rejestracyjny pojazdu, kraj w którym zarejestrowany jest samochód oraz podać dane karty płatniczej. Jeżeli chcemy otrzymać potwierdzenie o zakupie ewiniety, trzeba wpisać także adres e-mail. Przy zakupie ewiniety na stacjach paliw lub w punktach sprzedaży na przejściach granicznych możemy płacić gotówką lub kartą płatniczą.

Ceny winiet elektronicznych w 2016 roku są takie same jak w latach poprzednich. Najkrótsza 10-dniowa ewinieta kosztuje 10 €, miesięczna 14 € a roczna 50 €.  Motocykle zwolnione są z opłat drogowych po słowackich autostradach i drogach szybkiego ruchu.
 
Dodatkowo informujemy, że w dniu 30 listopada 2015. udostępniony dla kierowców został nowy odcinek autostrady w okolicy Levoci o długości 9,5 km wraz z 600 m długim tunelem Sibenik - https://www.youtube.com/watch?v=B7D8oNSZrfs

Do Świąt Bożego Narodzenia otwarty zostanie jeszcze odcinek autostrady Fricovce-Svinia. Motorzyści tak będą mogli płynnie dojechać autostradą D1 z Ivachnovej koło Ruzomberoka aż do Presova /około 130 km/.        
 

Mapa - autostrady na Słowacji

Sprawdź inne miejsca na udany wypoczynek