Promocyjne wejściówki do aquaparku Tatralandia
Promocyjne wejściówki do aquaparku Tatralandia
Relaks w basenach termalnych
Relaks w basenach termalnych
Wypoczynek w gorących źródłach
Wypoczynek w gorących źródłach
Udany wypoczynek i dobra zabawa gwarantowana!
Udany wypoczynek i dobra zabawa gwarantowana!

Biały kodeks, Jasna Niskie Tatry

NartyKażda osoba znajdująca się na trasie narciarskiej jest zobowiązana do przestrzegania zasad korzystania z trasy narciarskiej, które daną osobę obowiązują.

Każdy narciarz korzysta z trasy na własną odpowiedzialność, biorąc pod uwagę stan trasy, pogodę i ilość narciarzy na trasie.

 

 

1. WZGLĄD NA INNE OSOBY - Każdy narciarz powinien zachować się w taki sposób, aby nie stwarzać niebezpieczeństwa na stoku dla innej osoby i nie powodować żadnej szkody.

2. PANOWANIE NAD SZYBKOŚCIĄ - Narciarz może zjeżdżać z szybkością stosowną do swoich umiejętności, rodzaju i stanu trasy oraz pogody

3. WYBÓR KIERUNKU JAZDY - Znajdujący się na stoku narciarz, który za względu na lepszą widoczność z góry, dysponuje większą możliwością wyboru trasy jazdy, musi wybrać taki tor jazdy aby uniknąć wszelkiej możliwości zderzenia z narciarzem znajdującym się poniżej na stoku.

4. WYPRZEDZANIE - Wyprzedzanie może następować zarówno po stronie dostokowej jak i odstokowej, po stronie prawej lub lewej, lecz w takiej odległości, która pozwoli uniknąć potrącenia wyprzedzanego.

5. PRZEJAZD I KRZYŻOWANIE TORÓW JAZDY - Narciarz, który przystępuje do zjazdu na trasie lub pólku narciarskim, powinien sprawdzić, patrząc w górę i w dół, czy nie spowoduje niebezpieczeństwa dla siebie innych. To samo obowiązuje go przy każdym ruszaniu z miejsca lub po chwilowym zatrzymaniu.    

6. ZATRZYMANIE SIĘ - Tylko w razie absolutnej konieczności narciarz może zatrzymać się na trasie zjazdu, zwłaszcza w miejscach zwężeń i miejscach o ograniczonej widoczności. Po ewentualnym upadku narciarz winien usunąć się z toru jazdy, tak szybko jak jest to możliwe.

7. PODCHODZENIE - Narciarz powinien podchodzić tylko poboczem trasy, a w przypadku złej widoczności powinien zejść zupełnie z trasy. To samo zachowanie obowiązuje narciarzy, którzy pieszo schodzą w dół.

8. STOSOWANIE SIĘ DO ZNAKÓW NARCIARSKICH - Każdy narciarz winien stosować się do znaków narciarskich, ustawionych na trasach.

9. UDZIELANIE POMOCY - Gdy dojdzie do wypadku na stoku, narciarz jest zobowiązany do udzielenia pomocy i powiadomienia o wypadku uprawnioną osobę (Górskie Pogotowie Ratunkowe, ewent. personel kolei linowych i wyciągów).

Jasna - Chopok<p>Kitewing to kolejna z adrenalinowych fun dyscyplin na Chopoku.<p> Jasna - Chopok<p>Kolejki o światowym standardzie znajdziesz właśnie w Jasnej w Niskich Tatrach!<p> Jasna - Chopok<p>Trasy o różnym stopniu trudności, również dla miłośników adrenaliny!<p>

10. BEZPIECZEŃSTWO SPRZĘTU NARCIARSKIEGO - Każdy narciarz może używać sprzętu narciarskiego, tylko w stanie i w sposób, w który producent daje gwarancję bezpieczeństwa oraz zabezpieczonego przed samowolnym odpięciem się narty lub innego elementu wyposażenia.


11. IDENTYFIKACJA TOŻSAMOŚCI - Jeśli doszło do wypadku na stoku, każdy uczestnik, lub świadek wypadku ma obowiązek podać podstawowe informacje o sobie Górskiemu Pogotowiu Ratunkowemu lub pracownikom ośrodka.

12. WEJŚCIE NA STOKI NARCIARSKIE - przed i po skończeniu pracy urządzeń transportowych jest zabronione - istnieje niebezpieczeństwo zranienia od maszyn poprawiających trasy, zwłaszcza nawijaków z rozwiniętymi linami!

Odpowiedzialny za eksploatację trasy ma prawo zabronić poruszania się po trasie osobie, która nie przestrzega zasad korzystania z trasy narciarskiej.


Zabronić poruszania się po trasie mogą pracownicy obsługi wyciągów, pracownicy działu kontroli oraz osoby upoważnione przez odpowiedzialnego za eksploatację.

Kodeks został zatwierdzony przez odpowiedzialnego za eksploatację Doliny Demianowskiej, dnia 15.12.2005 i obowiązuje przez cały bieżący czas na terenie ośrodka narciarskiego w Jasnej pod Chopokiem.

Życzymy szerokich i bezpiecznych tras!

Sprawdź inne miejsca na udany wypoczynek