Promocyjne wejściówki do aquaparku Tatralandia
Promocyjne wejściówki do aquaparku Tatralandia
Relaks w basenach termalnych
Relaks w basenach termalnych
Wypoczynek w gorących źródłach
Wypoczynek w gorących źródłach
Udany wypoczynek i dobra zabawa gwarantowana!
Udany wypoczynek i dobra zabawa gwarantowana!

Źródła termalne Słowacja

Od całych stuleci, niezależnie od szerokości geograficzne ludzie wykorzystywali wpływ różnego rodzaju wód termalnych w leczeniu dolegliwości zarówno ciała, jak i ducha. Rzymskie termy, arabskie łaźnie, starożytne greckie świątynie wznoszone zawsze w pobliżu życiodajnych źródełek. Dalej przeżywające lata świetności u progu dwudziestego wieku uzdrowiska oraz ośrodki zdrojowe. Dzisiaj doskonale wiemy, że zawarte w podziemnych źródłach minerały i pierwiastki są doskonałym środkiem leczniczym, a nieustająca popularność termalnych źródeł jest dowodem na prawdziwość powyższych słów.

Granhotel Praha<p>Jak miło jest zrelaksować ciało po całym dniu praktykowania białego szaleństwa... Ekskluzywna strefa wellness zaprasza po górskich aktywnościach!<p> Hotel Tri Studnicky<p>W Hotelu Tri Studnicky **** po skorzystaniu z sauny fińskiej możesz odpocząć i zrelaksować się na leżakach albo skorzystać z jednego z innowacyjnych, profesjonalnych masaży.<p> Hotel Chopok<p>Basenw Hotelu Chopok**** o spokojnym oświetleniu i suficie imitującym rozgwieżdżone niebo świetnie wpływa na ukojenie zmysłów i odprężenie organizmu. <p> AquaCity Poprad<p>Termalne baseny zewnętrzne przy Hotelu AquaCity świetnie zrelaksują Twoje ciało o każdej porze roku. Możesz skorzystać z fantastycznych wodnych masaży, grzybków wodnych i innych atrakcji, które specjalnie na Ciebie czekają tutaj na Słowacji.<p> AquaCity Poprad<p>W strefie Wellness i Spa w Hotelu AquaCity masz okazję skorzystać z bąbelkowych kąpieli w przepięknie i oryginalnie podświetlonym jacuzzi. Zamknij oczy i wyobraź sobie jak tam leżysz w cieplutkiej wodzie, odpoczywasz.... i czujesz taki kojący spokój i pełny relaks!<p> Hotel Kempiński<p>Z basenu rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na malowniczy krajobraz Słowackich gór.<p> Gino Paradise Besenova<p>Baseny w Besenovej wypełnione są leczniczą, geotermalną wodą. Doskonale wpływają one na zdrowie i regenerują nasze ciała. Każdy znajdzie tu coś dla siebie ponieważ Gino Paradise w Besenovej jest przygotowany pod indywidualne potrzeby naszych klientów.<p> Grandhotel Stary Smokovec<p>Ekskluzywna strefa wellness zaprasza po górskich aktywnościach. Doskonale dobrana temperatura wody w basenie w GrandHotel Stary Smokovec rozluźni wszystkie mięśnie.<p>

Zdrowie z wnętrza Słowackiej ziemi

Trudno przecenić wartość źródeł termalnych, nieocenionej pomocy przy leczeniu różnych schorzeń. Również osoby spragnione odpoczynku i szybkiej regeneracji ciała i umysłu powinny brać pod uwagę gorące źródła. Słowacja słynie z zasobów naturalnych, które zostały wykorzystane przy powstawaniu licznych tutaj kompleksów basenowo-rekreacyjnych. Kąpiel w basenie wypełnionym wodą termalną, płynącą z głębi ziemi, jest doskonałym panaceum na dolegliwości współczesnej cywilizacji, wynikające z wiecznego pośpiechu i nerwowego trybu życia. Zanurzenie się w ciepłej, zmineralizowanej wodzie uspokaja, a poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych następuje lepsze ukrwienie wszystkich narządów.

Gorące źródła Słowacja

W oparciu o możliwości, jakie niosą gorące źródła Słowacja posiada również bogatą ofertę rozrywkową. Baseny termalne to nie tylko możliwość podreperowania zdrowia, ale przede wszystkim miejsce doskonałej zabawy dla dorosłych i dla dzieci. Dzięki właściwościom wód termalnych, których temperatura dochodzi niekiedy do 50 stopni (wtedy woda schładzana jest przed skierowaniem jej do basenu), możliwe jest zażywanie kąpieli na wolnym powietrzu niezależnie od pory roku.

Wiele ze słowackich ośrodków wód termalnych wzbogaciło swoją ofertę o niezwykle popularne od kilku lat usługi spa&wellness. Dzięki dopasowanej do indywidualnych potrzeb Klientów kuracji oraz dobroczynnemu działaniu wód termalnych możemy zwalczyć przewlekłe zmęczenie, schudnąć czy zlikwidować cellulit!

Tatralandia

AquaCity

Besenova

Aquapark Tatralandia, Słowacja

Aquapark AquaCity Poprad

Aquapark Gino Paradise Besenova

Sprawdź inne miejsca na udany wypoczynek