Promocyjne wejściówki do aquaparku Tatralandia
Promocyjne wejściówki do aquaparku Tatralandia
Relaks w basenach termalnych
Relaks w basenach termalnych
Wypoczynek w gorących źródłach
Wypoczynek w gorących źródłach
Udany wypoczynek i dobra zabawa gwarantowana!
Udany wypoczynek i dobra zabawa gwarantowana!

Ośrodek narciarski Jasna - ChopokNieważne, czy jesteś z przyjaciółmi, albo z rodziną, czy jesteś zawodowym narciarzem, lub dopiero początkującym, ośrodek Jasná Niżne Tatry oferuje cały szereg atrakcji oraz scenerię, którą po prostu pokochasz. Ośrodek znajduje się w Niżnych Tatrach, które są częścią Parku Narodowego NAPANT. Masyw Tatr Niżnych rozciąga się w Środkowej Słowacji na 82 km w kierunku wschód – zachód, pomiędzy malowniczymi dolinami rzek Váh i Hron. Najwyższy szczyt to Ďumbier 2043 m n.p.m., drugim co do wysokości szczytem jest popularny wśród narciarzy i turystów pieszych Chopok 2024 m n.p.m.

JASNÁ Niskie Tatry  to największy ośrodek sportów zimowych na Słowacji, który ma najlepsze naturalne warunki do uprawiania narciarstwa i snowboardingu. Po północnej i południowej stronie Chopoku oferuje niezliczoną ilość atrakcji, zabawy i aktywnego wypoczynku.  Ośrodek oferuje ponad 49 km idealnie przygotowanych tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, odpowiednich dla początkujących, rodzin z dziećmi, zaawansowanych narciarzy, jak również do organizacji zawodów na światowym poziomie. Nowoczesny system naśnieżania o długości ponad 30 km gwarantuje śnieg przez co najmniej 5 miesięcy w roku. Miłośnicy dzikiej jazdy wyszaleją się w licznych strefach freerideowych oraz w snow parku. Na dwóch trasach zjazdowych istnieje możliwość wieczornego szusowania. Sezon zimowy z reguły trwa od początku grudnia do końca kwietnia. Na Chopoku działają 30 wyciągi i kolejki linowe, które są w stanie przetransportować ponad 30 000 osób na godzinę.

Ośrodek narciarski Jasna Niskie Tatry

Jasna dla rodzin z dziećmi

Najmłodszych narciarzy z pewnością ucieszy Maxiland na Bielej Púti - największy zimowy park dziecięcy na Słowacji o powierzchni ponad 4000 m2 z trzema wyciągami taśmowymi, programem animacyjnym i całodniową profesjonalną opieką.  Rodziny z dziećmi mogą szusować z wysokości 1670 m n.p.m. po łatwej trasie Turistická o długości ponad 4 km. W ośrodku znajduje się ponad 10 km niebieskich sztucznie naśnieżanych tras. Pierwszą dziecięcą restaurację na stoku pełną Bernardynów znajdziecie w Jasnej w ośrodku Otupné. Dzieci będą tam nie tylko pod opieką swoich rodziców – przyjaźnie nastawiony YETTI chętnie zrobi sobie z każdym zdjęcie.

Niskie Tatry - Sanki<p>Poczuj wiatr we włosach podczas szalonego zjazdu na sankach! Góry w Niskich Tatrach odpowiednie są do uprawiania tego zimowego sportu!<p> Niskie Tatry - Sanki<p>Zjazdy z górki na pazurki to ulubiona rozrywka dzieci! Bezpieczeństwo połączone z uśmiechem pociechy jest ważne dla każdego rodzica.<p> Niskie Tatry - Sanki<p>Jeśli chcesz spróbować czegoś innego niż narty i snowboard, udaj się na zjazd na sankach! Przekonasz się, że może to być równie fajny sport zimowy!<p>

A po nartach...

Niczym niezakłócony relaks, luz i wyśmienitą zabawę po białym szaleństwie na stoku zapewniają nowoczesne hotelowe centra wellness & spa w ośrodku oraz w Aquparku Tatralandia. Niezwykłe doznania kulinarne gwarantuje Tatrzański Wieczór Wrażeń w restauracji Von Roll na Lukovej połączony z nocną jazdą ratrakiem. Największy Music Club w okolicy HAPPY END, mogący pomieścić ponad tysiąc osób, jest wprost stworzony do niekończących się imprez apres-ski dla narciarzy i snowboardzistów. O wyśmienitą oprawę muzyczną imprez w całym sezonie zimowym dbają świetni DJ-e, zespoły wykonujące znane hity oraz koncerty na żywo przy zastosowaniu najwyższej jakości sprzętu FUNKTION ONE.

Zapalonym narciarzom nie trzeba długo mówić o zaletach słowackich stoków. Dobrym miejscem podróży z nartami na bagażniku może być Liptovský Mikuláš, baza wypadowa na pobliski Chopok. Noclegi można zapobiegliwie zarezerwować przez Internet albo telefonicznie, mając do wyboru jeden z wielu hoteli, albo iść na żywioł i poszukiwania rozpocząć na miejscu. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że dość szybko uda się znaleźć prywatną kwaterę – rozglądajmy się za wywieszkami „ubytovanie” i „Zimmer frei”.

Jeśli chcemy mieć bliżej na Chopok noclegi znajdziemy też w ośrodku narciarskim Jasna, ale tutaj za bliższy dostęp do prawie trzydziestu kilometrów tras narciarskich z pewnością zapłacimy więcej.

Liptovský Mikuláš cieszy się zainteresowaniem narciarzy, ale też amatorów wodnego szaleństwa: to tutaj mieści się imponująca Tatralandia, jeden z największych Aquaparków Europy. W miasteczku znajduje się także zabytkowy kościół pod wezwaniem świętego Mikołaja (czyli Mikuláša, patrona miasta), kościół i klasztor franciszkanów, oraz zbudowana w stylu secesyjnym synagoga.

Jasna przy Chopoku proponuje polskim turystom duży wybór ofert zakwaterowania. Dla bardzo wymagających gości polecamy hotele o wysokim standardzie np.:

Hotel Grand Jasna****

Wellness Hotel Chopok****

Hotel Ski & Wellness Residences Druzba****

Hotel FIS Jasna****

Hotel Tri Studnicky****

Osoby, które uważają wysoki standard obiektu za zbyteczny proponujemy obiekty o standardzie trzygwiazdkowym oraz pensjonaty.

Rodziny z dziećmi bardzo sobie chwalą resort HOLIDAY VILLAGE TATRALANDIA oddalony tylko o 15 minut drogi samochodem od Jasnej, a dodatkowo posiadający gorące baseny termalne.

Więcej informacji
Aquapark Tatralandia

Jasna - Chopok
Zobacz piękne zdjęcia stoków Chopoka w Jasnej
Zapraszamy i Ciebie do szusowania na stokach Chopoka!

Sprawdź inne miejsca na udany wypoczynek