Promocyjne wejściówki do aquaparku Tatralandia
Promocyjne wejściówki do aquaparku Tatralandia
Relaks w basenach termalnych
Relaks w basenach termalnych
Wypoczynek w gorących źródłach
Wypoczynek w gorących źródłach
Udany wypoczynek i dobra zabawa gwarantowana!
Udany wypoczynek i dobra zabawa gwarantowana!

Wysokie Tatry, Słowacja

O Wysokich Tatrach

O Wysokich TatrachPodobno Wysokie Tatry są najpiękniejsze zimą. Nie sposób polemizować z tym stwierdzeniem. Możemy Wam jednak pokazać, że lato w Tatrach to najlepsza alternatywa dla przeludnionych egipskich plaż i drogiego Paryża. Przekonaj się, że Wysokie Tatry to góry wrażeń i cała masa możliwości!

Poczytaj więcej na temat tej pięknej okolicy!

Słowacja jest urokliwą, choć często niedocenianą siostrą Czech.

Jej wartość znana jest oczywiście polskim narciarzom, odwiedzającym w sezonie takie ośrodki jak Jasna w Niskich Tatrach, Strbskie Pleso czy Vratnę w Małej Fatrze. Oprócz tras narciarskich, Słowacja może poszczycić się klimatycznymi miasteczkami, jak chociażby wpisany na listę UNESCO Bardejov, oraz imponującą listą zamków, pałaców i ruin, świadczących o długiej i bogatej historii krainy. Kiedy szusowanie po narciarskich stokach, wędrówki górskie i zwiedzanie zmęczą turystę, na znużenie nie znajdzie on nic lepszego, jak park wodny.

Poprad, również leżący w historycznej krainie spiskiej, dysponuje nowoczesnym i ekologicznym kompleksem turystycznym Aqua City. W jego skład wchodzą baseny, centrum wellness i spa, baza noclegowa i zaplecze rozrywkowe. Zasilająca termy woda wypływa z głębokości 1300 metrów, jest gorąca i ma właściwości relaksująco-lecznicze: park wodny Poprad jest zatem miejscem odpowiednim dla osób spragnionych odpoczynku, ale również liczących na poprawę stanu zdrowia dzięki właściwościom zmineralizowanych źródeł.

Historia Wysokich Tatr

Czy wiesz, skąd pochodzi nazwa Tatry? Szło sobie dwóch wieśniaków ze Słowacji i liczyli szczyty: ta 1, ta 2, ta trzy. Chyba jakoś tak moglibyśmy rozpocząć historię, gdybyśmy chcieli być dowcipni.

Nazwa Tatry prawdopodobnie pochodzi od nazwy starosłowiańskiej Tritri, co oznacza skały lub szczyty skalne. Na starych mapach nasze najbardziej znane góry byłe oznaczane nazwą niemiecką Schneeberg – Góra Śnieżna, ponieważ w Tatrach leży pokrywa śniegu dłużej niż w innych miejscach.

Czytaj więcej...

Niedźwiedź Kuba i strefa relaksu

Niedźwiedź Kuba - Wysokie TatryNa Smokowieckim Siodełku (Hrebienku) przybyła kolejna atrakcja. To ważący 350 kg niedźwiedź Kuba, którego zadaniem jest zapewnić turystom bezpiecznie wakacje. Goście będą się mogli z Kubą sfotografować i zabrać do domu piękne wspomnienia, w których pozostanie dominująca nad wszystkim Łomnica – góra „dziadek”, jak ją nazywali starzy mieszkańcy Tatr.

Czytaj więcej...

Szczyrbskie Pleso

Szczyrbskie PlesoCzyste powietrze, urzekająca przyroda, atrakcje z najwyższej półki  i wiele możliwości wypoczynku. Tak w kilku słowach można opisać jeden z najpopularniejszych w regionie ośrodków. Štrbské Pleso od lat cieszy sie niesłabnącą popularnością w rankingu miejsc urlopowych, odpowiednich zwłaszcza dla rodzin z dziećmi.

Czytaj więcej...

Stary Smokowiec

Stary SmokovecPonad sto lat temu położono pierwszą cegłę pod budowę jednego z pierwszych ośrodków wczasowych w Starym Smokovcu. Dzisiaj Grandhotel Stary Smokovec króluje nad otoczeniem, urzeka tradycją, a samo miasto jest najstarszą osadą i wspaniałą bazą turystyczną w regionie Wysokich Tatr.

Czytaj więcej...

Tatrzańska Łomnica

Tatrzańska ŁomnicaMiejsce idealne, niezależnie od pory roku - tak zgodnie twierdzą wszyscy, którzy mieli okazję chociaż przez chwilę oddychać łomnickim powietrzem. Setki szlaków i nieskończenie wiele możliwości spędzania wolnego czasu sprawiają, że z roku na rok nie maleje liczba turystów odwiedzających Tatrzańską Łomnicę.

Czytaj więcej...

Sprawdź inne miejsca na udany wypoczynek