Promocyjne wejściówki do aquaparku Tatralandia
Promocyjne wejściówki do aquaparku Tatralandia
Relaks w basenach termalnych
Relaks w basenach termalnych
Wypoczynek w gorących źródłach
Wypoczynek w gorących źródłach
Udany wypoczynek i dobra zabawa gwarantowana!
Udany wypoczynek i dobra zabawa gwarantowana!

Łódką po Szczyrbskim Jeziorze...

Łódka na Szczyrbskim JeziorzeTen, kto powiedział, że jeśli łódki, to tylko w Wenecji, mylił się po stokroć. Majestatyczne szczyty Tatr Wysokich, słońce i tafla wody kuszą co roku turystów odwiedzających Szczyrbskie Pleso.  Tradycja pływania łódką po drugim co do wielkości akwenie na Słowacji - Szczyrbskim Jeziorze - sięga ubiegłego stulecia! 

Tradycja pływania łódką po Jeziorze Szczyrbskim (Štrbské pleso i  Nové Štrbské pleso) ma ponad 130–letnią historię. 5 lipca 2008 r. pływanie łódką po Jeziorze Szczyrbskim zostało wznowione po 25 latach przerwy. Jezioro zostało „otwarte” i mogą Państwo podziwiać z jego powierzchni przepiękne widoki na Solisko oraz wczuć się w spokojną taflę tego wyjątkowego rarytasu, który walczył również o tytuł jednego z siedmiu cudów świata.

Do dyspozycji jest 18 drewnianych stylowych łódek oraz 1 łódka sportowa, które cumują przy nowo zbudowanym molo z przepięknym widokiem na wzgórza Tatr. Wyjątkowym przeżyciem może być również skorzystanie z usług prywatnego wioślarza.

Pływanie po jeziorze: codziennie od 9.00 - 17.00 godz. (w sezonie letnim)

Wiecie, że? Strbskie Pleso

W przeszłości zaczęto pływać po jeziorze zaraz po zbudowaniu pierwszych obiektów. Już w roku 1880 istniało tutaj molo i przystań dla łodzi. W tym okresie było pływanie łódką zabawą ludową, która trwała od maja do października, w zależności od pogody. Pływanie łódką oraz kąpanie w jeziorze zostało zabronione z uwagi na ochronę środowiska w latach 80-tych XX wieku. Jezioro Szczyrbskie podlega piątemu stopniowi ochrony, a jego eksploatacja podlega surowym przepisom, ponieważ w wodzie żyje chroniony rodzaj ryby - sih marena. 

Uwaga:

  • W trakcie pływania łódką zabrania się łowienia ryb, chwytania ryb oraz karmienia dzikich kaczek i ryb.
  • Na łódkę nie wolno brać żadnego pożywienia ani bagażu podręcznego. Bagaż można bezpłatnie przechować pod dozorem personelu w przystani.
  • W trakcie pływania łódką nie wolno palić wyrobów tytoniowych, krzyczeć oraz wyrzucać śmieci do jeziora.
  • Kąpiel oraz skakanie z łódki do jeziora jest zabronione.
  • Wsiadanie oraz wysiadanie z łódek możliwe jest tylko w przystani, przycumowanie łódki poza przystanią oraz wysiadanie z niej jest zabronione.
  • Pływanie łódką po spożyciu alkoholu, pod wpływem środków odurzających lub psychotropowych, albo zagrażanie bezpieczeństwu w jakikolwiek inny sposób jest zabronione.

Łódka na Szczyrbskim Jeziorze

 
Mamy zatem wodę, słońce, drewniane łódki i cudowną atmosferę. Czego chcieć więcej? Prywatnego wioślarza, który odciąży nasze barki z obowiązku mozolnego machania wiosłami? Dlaczego nie! W tym roku możecie bez ograniczeń korzystać z usług tatrzańskich gondolierów!

Sprawdź inne miejsca na udany wypoczynek