Promocyjne wejściówki do aquaparku Tatralandia
Promocyjne wejściówki do aquaparku Tatralandia
Relaks w basenach termalnych
Relaks w basenach termalnych
Wypoczynek w gorących źródłach
Wypoczynek w gorących źródłach
Udany wypoczynek i dobra zabawa gwarantowana!
Udany wypoczynek i dobra zabawa gwarantowana!

Gorące źródła - aquaparki na Słowacji

Gorące Źródła

Gorące źrodła SłowacjaZ czego słynie ojczyzna Janosika? Odpowiedź jest znana wielu z nas - to źródła termalne, Aquaparki, kameralne uzdrowiska w Tatrach. Uważa się przecież, że morze płynie tu pod ziemią! W ostatnich latach u naszych południowych sąsiadów zarejestrowano ponad tysiąc trzysta odwiertów wodnych, dzięki którym niczym grzyby pod deszczu powstają kolejne kąpieliska.

Polskim turystom szczególnie przypadły do gustu tętniące życiem i przygodą całoroczne aquaparki posiadające, imponujące zjeżdżalnie, place zabaw dla dzieci i ogromne baseny o fantazyjnych kształtach. Są tu  także oazy relaksu, spa i wellness, czasami niezwykle ekskluzywne, o nowoczesnej, futurystycznej architekturze z niezwykle wyszukanymi zabiegami odnowy i pielęgnacji.

Amatorzy narciarskich urlopów na Słowacji często korzystają z kilku dni relaksu w basenach termalnych zgodnie twierdząc, że w tej wodzie jest magia, która sprawia, że nawet po kilku dniach szusowania na nartach nie ma mowy o zakwasach.

 • O Aquaparku AquaCity Poprad

  AquaCity PopradPopradzkie centrum wodne Aqua City jest świetnym celem wypraw weekendowych. Odnajdą się tutaj zarówno miłośnicy aktywnego, jak i bardziej leniwego wypoczynku. Aqua City, co ważne, jest kompleksem czynnym cały rok: latem, po wyczerpujących wędrówkach górskimi szlakami, można dać tutaj odpocząć zmęczonym nogom. Zimą, po wyczynach na stoku, można zrelaksować się w jednej z saun, albo skorzystać z wielu rodzajów masażu, a wszystko to w otoczeniu wspaniałych widoków na Wysokie Tatry.

  Zobacz wspaniały aquapark - AquaCity Poprad!

  Plan zakłada leniuchowanie? Do wyboru są baseny termalne w Aqua City, ciepło sauny, para w łaźni fińskiej, długie zjeżdżalnie wodne, pomieszczenia inhalacyjne.

  Jeśli tym razem postawiłeś na wypoczynek aktywny, nie zapomnij odwiedzić popradzkich atrakcji turystycznych: renesansowych dzwonnic, znajdujących się w dawniej samodzielnych, a dzisiaj przyłączonych do Popradu miasteczkach: Wielka, Spiska Sobota, Straże i Matjejowce, oraz pięknie odrestaurowanego rynku, otoczonego renesansowymi i klasycystycznymi kamienicami.

  Wyobraź sobie dzień w Tatrach Wysokich – po dniu szusowania na nartach czy desce - relaks w basenach, dookoła szczyty wysokich gór, orzeźwiające napoje z jednego z barów, a potem nocleg w jednym z luksusowych hoteli. To wszystko jest możliwe w AquaCity w Popradzie. Jesteśmy oficjalnym partnerem ośrodka w Polsce, obsługujemy polską infolinię!

  aa(3)cc(3)
 • O Aquaparku Tatralandia

  Aquapark TatralandiaPołożony wśród pięknych gór, na północnym brzegu sztucznego jeziora Liptowska Mara, z widokiem na Zachodnie Tatry. Sercem Aquaparku Tatralandia jest źródło wody termalnej, wypływającej z głębokości ponad 2500 m, o temperaturze 60,7°C. Lecznicza woda termalna wypełniająca baseny, należy do wyjątkowych wód na Liptowie. Jej częścią  składową są  wody morza z okresu paleolitu, które znajdowało się na terenie Liptowskiej Kotliny już przed 40 milionami lat. Woda mineralna w Tatralandii  działa leczniczo na układ ruchowy i oddechowy.

  Zobacz wspaniały aquapark - Tatralandia!    

  Na Słowację jeździmy prawie wszyscy. Kiedyś łapaliśmy tam złote bażanty i przegryzaliśmy sławetne lentilky. Nasi południowi sąsiedzi mają wiele do zaoferowania – urokliwa Bratysława przyciąga co roku tysiące polskich turystów, słoneczne stoki Chopoka zachęcają miłośników białego szaleństwa, a Tatralandia, której jesteśmy oficjalnym przedstawicielem w Polsce i obsługujemy polską infolinię 12 384 86 36, ma bardzo wiele do zaoferowania…

  aa(3)cc(3)
 • O Aquaparku Besenova

   BesenovaBesenova jest miejscem znanym od pokoleń. Nie ma w tym nic dziwnego biorąc pod uwagę na przykład położenie ośrodka - tylko 50 kilometrów od polskiej granicy, w samym sercu Liptowa, jedyne 45 kilometrów od ośrodka Jasna Niskie Tatry. Szybki i wygodny dojazd z niemal każdego zakątka naszego kraju bez wątpienia pozytywnie wpływa na nieustającą popularność Beszeniowej. 

  Zobacz wspaniały aquapark - Besenova!

  Besenova Słowacja słynie z wód geotermalnych, przynoszących poprawę stanu zdrowia przy dolegliwościach układu oddechowego (astma), ruchowego (reumatyzm) oraz w przypadku alergii.  Kąpielisko termalne Besenova korzysta z odwiertów o głębokości ponad 1800 metrów. Już od  ćwierćwiecza korzystają z niego osoby pragnące na własnej skórze odczuć korzyści płynące - dosłownie i w przenośni – ze źródeł termalnych. Besenova Słowacja położona jest zaledwie 50 kilometrów od polskiej granicy, w sąsiedztwie Gór Choczańskich i stanowi świetny punkt wypadowy na trasy narciarskie: Jasna, Ružomberok, Donovaly i inne.

  Ze względu na wysoką temperaturę wody, z otwartych basenów w kompleksie Besenova można korzystać cały rok. Chętni znajdą tu zarówno baseny pływackie jak i relaksacyjne, oraz sprzyjający rozrywce rodzinnej basen z rurami i zjeżdżalniami. Płynąca z dużych głębokości woda ma temperaturę ponad 60 stopni – przed udostępnieniem jej gościom aquaparku jest schładzana do temperatury 26-39 stopni. Atrakcją są znajdujące się pod wodą ławki masujące.

  aa(3)cc(3)

Promocje na Słowacji

ZOBACZ fantastyczne promocje dostępne w okolicy Aquaparków!

PROMOCJE

Parki wodnej rozrywki

Lato w TatralandiiParki wodnej rozrywki to coś, co przyciąga nas do kraju południowych sąsiadów. Osoby spragnione rozrywki i relaksu na pewno nie zawiodą się, wybierając miejsce takie jak AquaCity Poprad, wodny park Besenova albo Tatralandia.

Czytaj więcej...

Baseny termalne

Baseny termalneWody termalne zawdzięczają wysoką temperaturę swojej geolokalizacji. Ich źródło znajduje się głęboko pod ziemią, niekiedy również w okolicy ognisk wulkanicznych. Przepływając przez kolejne warstwy gleby, wody termalne zyskują wysoki stopień zmineralizowania, nabierając tym samym leczniczych właściwości.

Czytaj więcej...

Wakacje na Słowacji

Wakacje na Słowacji

Piękne, palące słońce coraz wyżej, długie dni przypominają, że już lato! Czas relaksujących wyjazdów...

Dokąd najlepiej wybrać się na wakacje? Słowacja może być dobrym kierunkiem. Wachlarz atrakcji dostępnych dla urlopowiczów jest wyjątkowy i obejmuje zainteresowania od aktywnego wypoczynku, aż po leniwe spędzanie czasu z drinkiem w dłoni.

 

Czytaj więcej...

Zdrowie z wnętrza słowackiej ziemi

TatralandiaOd całych stuleci, niezależnie od szerokości geograficzne ludzie wykorzystywali wpływ różnego rodzaju wód termalnych w leczeniu dolegliwości zarówno ciała, jak i ducha. Rzymskie termy, arabskie łaźnie, starożytne greckie świątynie wznoszone zawsze w pobliżu życiodajnych źródełek. Dalej przeżywające lata świetności u progu dwudziestego wieku uzdrowiska oraz ośrodki zdrojowe. Dzisiaj doskonale wiemy, że zawarte w podziemnych źródłach minerały i pierwiastki są doskonałym środkiem leczniczym, a nieustająca popularność termalnych źródeł jest dowodem na prawdziwość powyższych słów.

Czytaj więcej...

Termalne trio

AquaCitySłowacja, podobnie jak Węgry oraz Czechy, od dziesiątek lat intensywnie rozwija infrastrukturę wypoczynkową opartą na zasobach wód termalnych. Bardzo zróżnicowaną ofertę można podzielić na trzy zasadnicze segmenty, które w większości ośrodków tworzą integralną całość.

Sprawdź inne miejsca na udany wypoczynek